Start Aktualności 31 Maja - Światowy Dzień bez Tytoniu
31 Maja - Światowy Dzień bez Tytoniu PDF Drukuj Email
środa, 22 maja 2013 12:35

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu informuje, że tematem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu ogłoszonym przez WHO jest  „Zakaz reklamy i promocji tytoniu oraz sponsoringu przez firmy tytoniowe”. Zakaz wszelkiej reklamy, promocji i sponsorowania wyrobów  tytoniowych wymagany jest na mocy Ramowej Konwencji WHO o ograniczaniu używania tytoniu. Kompleksowe zakazy w tym obszarze prowadzą do zmniejszenia liczby osób rozpoczynających palenie oraz do zmniejszania liczby osób palących. Jest to jeden  z najbardziej opłacalnych sposobów na zmniejszenie popytu na wyroby tytoniowe. Mimo skuteczności kompleksowych zakazów, zgodnie z raportem WHO z 2011 r. na temat epidemii palenia tytoniu, tylko 6% ludności świata jest w pełni chroniona przed narażeniem na reklamę, promocję i inne taktyki stosowane przez przemysł tytoniowy. Dodatkowo wydatki na wyroby tytoniowe często ograniczają zasoby na podstawowe towary i usługi, w tym edukację, jedzenie, ubrania, schronienie i transport. Koszty te znacznie obciążają osoby uzależnione od tytoniu i ich rodziny, powodując, że wiele z  nich pozostaje  w błędnym kole ubóstwa, które może obejmować całe pokolenia.

 

W Polsce od listopada 2010 r. obowiązuje zakaz palenia w lokalach gastronomicznych  i rozrywkowych, zakładach pracy oraz innych pomieszczeniach użytku publicznego, ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci, w placówkach oświatowo-wychowawczych, służby zdrowia, na przystankach komunikacji miejskiej  i w środkach publicznego transportu oraz na dworcach.

Celem tegorocznych obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu jest przyczynienie się do ochrony obecnych i przyszłych pokoleń przed skutkami zdrowotnymi, społecznymi  i ekonomicznymi wynikającymi z narażenia  na dym tytoniowy poprzez działania wspierające zakaz reklamy i promocji wyrobów tytoniowych oraz sponsorowania przez firmy tytoniowe. Światowy Dzień bez Papierosa stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ten ma również zachęcić do abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie.

Dodatkowe informacje - http://www.who.int/tobacco/wntd/2013/en/index.html

Do pobrania - prezentacja WHO (PDF)

Выражение ее лица "Русский язык. 1-4 классы: справочник. ФГОС" смягчилось, и она "краткое содержание остров сокровищ стивенсон" вежливо объяснила, как туда попасть.

Не "скачать симс 3 винкс" мог я уйти ни с чем, "Миссия: без вариантов" пришлось кое-что выдумать.

Именно такая лошадь и "Русский язык. 1 класс. Новое справочное пособие" такой всадник появились "программа навигатор скачать" в прериях юго-западного Техаса в 185.

Дайте "краткое содержание челкаш горький м" такому человеку достаточно времени "Музыка. 3 класс: учебник для общеобразовательных учреждений. ФГОС" и он освободится.

Они не в "скачать песни майданова дениса" состоянии даже говорить.

А сейчас он, "Властелин Колец. Две твердыни" может быть, и не собирается этого делать.

Poprawiony: piątek, 05 lipca 2013 20:52
 
Copyright © 2019 PSSE Toruń. Wszelkie prawa zastrzeżone.